Aktualności

12 listopada 2020 22:44 | Aktualności

Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

        Dlatego od kilku lat nasze dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa Maluszków i Zerówka) oraz uczniowie z klas I –III przystępowali do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”. Niestety w tym roku ze względu na pandemię i rygor sanitarno- epidemiologiczny dzieci nie mogły w tak szerokim zakresie, jak co roku przygotować śniadanka. Wszystkie kanapeczki zostały przygotowane w domu przez dzieci z pomocą rodziców.   

       W poniedziałek 09.11.2020r. dzieci z młodszej grupy przedszkolnej przyniosły na zajęcia  już przygotowane  kanapki wśród których nie zabrakło zdrowych warzyw oraz pieczywa razowego z ziarnami. Dodatkowo każde dziecko miało przyniesiony swój ulubiony owoc.

       Śniadanie poprzedziłam zajęciami edukacyjnymi. Na początku była pogadanka na temat zdrowego odżywiania, która miała na celu kształtować odpowiednie nawyki żywieniowe oraz zwiększać świadomość roli śniadania w diecie dziecka. Dodatkowo przygotowane były jeszcze zagadki, które Maluszki uwielbiają rozwiązywać. A na zakończenie kolorowanka przedstawiająca zdrową pełną warzyw kanapkę. 

        Po tak wyczerpujących zajęciach dzieci przystąpiły do Wielkiej Śniadaniowej Uczty! Towarzyszył im bardzo dobry humor przy tak ślicznie wykonanych, kolorowych kanapeczkach. Zapach roznosił się po całej klasie. Było zdrowo, smacznie i niecodziennie.

Ekspertami zdrowego śniadania zostali: Franciszek Chołuj, Julia Kęsik, Kacper Kęsik, Nikola Włodarczyk i Gabriela Zając.   

        Dzieci na zdalnym nauczaniu również brały udział w akcji. Przygotowały bardzo kolorowe i zdrowe kanapeczki, które wspólnie z wychowawcą ,,zjedli wirtualnie”.  

        Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla dzieci na temat zdrowego odżywiania. Wierzę, że udział naszych przedszkolaczków oraz dzieci z starszych klas w tych zajęciach przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych, a także większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

 

Zajęcia były “bardzo smaczne” i pełne witamin.

 

Beata Nadolna

Przeczytano: 103 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA